Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky a zajímavosti k novému turné (18.9.2007)

zdroj: ironmaiden.com Skupina zatím ohlásila celkem pět koncertních zastávek. Turné otevřou čtyři koncerty v Austrálili počátkem února příštího roku. Pátým prozatím ohlášeným koncertem je účast na prestižním světovém festivale Wacken Open Air 2008 v Německu.
První část turné bude ve znamení velkých koncertů v těch největších městech světa! Během února a března projede skupina za sedm týdnů dvacet metropolí na pěti světových kontinentech! Mohutné heavy metalové palbě se nevyhnou Indie, Japonsko, Amerika (severní, střední i jížní) a také již zmiňovaná Austrálie.
Druhá část tohoto turné odstartuje v květnu, během této částí se skupina představí na různých koncertech po Severní Americe. Tato část turné by měla trvat do konce června.
Poslední třetí část turné, která by měla plynule navázat na tu druhou je pro nás nejvíc zajímavá! Skupina totiž během dvou letních měsíců bude koncertovat po Evropě, kde by se také měla objevit na několika festivalech.
Turné přinese také jednu velkou raritu, skupina se totiž bude i s techniky a veškerou svou "zbrojí" přesouvat po koncertní trase ve speciálně upraveném Boeingu 757 od společnosti Astraeus. Letadlo bude vyzdobeno ve stylu Iron Maiden a oproti klasickým Boeingům bude mít větší zavazadlový prostor, neboť bude muset přenášet zátěž 12 tun (!) společně se skupinou a víc jak 60 pomocnými techniky.
Největší a nejvelkolepější metalové turné všech dob se blíží.. Další info již v nejbližších dnech!


Eddie vstane opět z mrtvých, Iron Maiden útočí! (5.9.2007)

zdroj: ironmaiden.com Dlouho očekávané pokračování "Early Days" Part II přichází! Skupina dnes oznámila první oficiální informace k tomuto chystanému turné. Po první části tohoto vzpomínkového turné, které se odehrálo v roce 2005 se po třech letech Iron Maiden vydají na druhou čast, pod názvem " SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 2008 " ! Hlavními "trháky" budou skladby z kultovních alb "Powerslave", "Somewhere In Time" a "Seventh Son Of A Seventh Son" ! Skupina uvedla, že celý playlist se bude skládat ovšem ze všech prvních sedmi alb. Fanoušci tak nebudou ochuzení ani o klasické skladby, jako např. "Hallowed By Thy Name", "Iron Maiden", či kupříkladu "The Number Of The Beast".
Turné odstartuje 4.února koncert v Australském Perthu. Oznámeny byly zatím jen termíny části turné, které se odehraje pro obrovský zájem fanoušků právě v Austrálii, kteří se tam Iron Maiden dočkají po dlouhých létech. V dalších částech turné objede skupina téměř celý svět a samozdřejmě nevynechá ani Evropu a doufejme, že se snad ukáže i v naší republice! Další informace již brzy..


Film Chemical Wedding - další novinky (2.9.2007)

Bruce s režisérem Julianem Doylem Oficiální stránky ironmaiden.com přinesly další nové informace k filmu Chemical Wedding, na jehož produkci se podílí Bruce Dickinson. O samotném ději tohoto hororového thrilleru jsme psali již níže, nové zprávy ovšem hovoří i o tom, že v samotném filmu si má jednu z rolí zahrát i sám Bruce. Zatím ovšem nebylo upřesněno jakou. Kromě hlavního herce Simona Callowa, který stvární Crowleyho se mají ve filmu objevit i další známe tváře. Režie se ujme Julian Doyl, známy z produkce filmu jako "Brazil, Time Bandits nebo Monty Python's Life Of Brian". V minulosti se podílel dokonce i na spolupráci s Iron Maiden a to konkrétně na videoklipu ke "Can I Play With Madness". Bruce, který napsal celý scénář sám bude také zároveň pracovat na soundtracku k filmu. Film by měl mít premiéru v průběhu roku 2008..


Fotoprůřez historii Iron Maiden (22.8.2007)

kniha Rosse Halfina V nedávné době vydal přední světový fotograf Ross Halfin knihu, která mapuje pomocí fotografií prakticky celou kariéru metalového mohykána Iron Maiden. Od skromných začátků v hospodách Londýna až po vyprodané haly ve světových metropolích. Nechybí ani spousty raritních a jinde prakticky neviděných fotografii ze zákulisí koncertů apodobně. Pro ty, kteří tuto knihu zatím ještě nemají nebo jí nemohou sehnat je tady výborná příležitost, podívat se a případně i stáhnout si doslova stovky kvalitních fotek na stránkách právě již jmenovaného Rosse Halfina. Ten kromě focení Iron Maiden na svém kontě má nespočet dalších světově významých skupin a to téměř všech žánrů. Neváhejte tedy a využíjte této skvělé možnosti .. Ross Halfin - Iron Maiden


Bruce na Discovery Channel (11.8.2007)

Bruce Dickinson Někteří z vás už možná dobře ví, že zpěvák Železné panny Bruce Dickinson má svůj vlastní pořad o letectví na Discovery Channel. V poslední době mi však přišlo hodně dotazů, což mě utvrdilo v názoru, že hodně fanoušků o tomto pořadů ještě nic neví.
V součastnosti byly odvysílány již tři díly, Bruce se v těchto půl hodinových dokumetech věnuje svému velkému koníčku (zároveň i profesi) letání a všemu, co je s ním spojeno. Představuje historii letadel, teorii, i praxi samotného létání a spousty dalších zajímavostí. V dokumentu Bruce prezentuje vše, tak jak ho dobře znáte, nechybí peprné poznámky, či vtipné scény. Samozdřejmě i samotný Bruce ukáže čas od času své letecké umění přímo před kamerami. V posledním, zatím 3.díle dokumentu si dokonce dovolil, jak sám řekl, nejšílenější věc, kterou kdy s letadlem udělal, náklon z obrovským kolosem až blízko k hranici 90 stupňů!

Vysílací čas : každé pondělí od 16 hod.
Repríza : každou sobotu od 11 hod.


Železný muž David Beckham (10.8.2007)

Fotbalová hvězda David Beckham se objevila na stránkách britského deníku "The Sun" s tričkem Iron Maiden.. více zde. Jak ale hlásá poslední věta tohoto článku, znal by David ovšem aspoň jeden název některé ze skladeb Iron Maiden? ..


Bruce začíná pracovat na svém novém filmu (6.8.2007)

Bruce Dickinson Jak jste si již dříve mohli přečíst na tomto webu, Bruce Dickinson plánoval natočit film o legendárním okultistovi Aleisteru Crowleym. Právě v těchto dnech začal zpěvák Iron Maiden pracovat na jeho produkci. Hlavní roli ztvární herec Simon Callow, známy z filmů jako - Amadeus, Zamilovaný Shakespeare, Fantom opery a dalších. Příběh bude vyprávět o profesorovi anglické univerzity, kterého se zmocní duch Crowleyho.
Kvůli zaneprázdněnosti s filmem Dickinson nepřipouští, že by se v dohledné době pustil do příprav dalšího sólového alba, následovníka dva roky starého počinu "Tyrany Of Souls". Je však pravděpodobné, že ve spolupráci se svým tradičním kytaristou a producentem Royem Z. začne skládat a nahrávat soundtrack ke svému filmu. původní zdroj: Spark


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Iron Maiden Fan Club

(matii, 19. 12. 2007 22:03)

Pokud se chystáte do Prahy na iron Maiden, pak určitě koukněte na www.kerda.eu