Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Skupina KoRn vznikla v roce 1993 po rozpadu dvou skupin: Sexart a LAPD. Jonathan Davis působil v Sexartu, když pracoval na pitevně. Sexart tvořili: Jonathan Davis (zpěv), David DeRoo [DeRoo] (baskytara), Ray Solis [Chaka] (kytara), Ryan Schuck (kytara), Denis Shinn (bicí). Skupina vydala oficiálně jen jednu píseň, která byla na výběrovém albu "Cultivation '92" Dnes už tato kapela existuje jen na vzácných nahrávkách, které stále kolují po Bakersfieldu.

LAPD se skládala z: Richard Morales (zpěv), James "Munky" Shaffer (kytara), Reginald "Fieldy" Arvizu (baskytara), David Silveria (bubny) a na turné s nimi vystupoval i Brian "Head" Welch (kytara). Skupina vyprodukovala 2 nahrávky: demo "Love And Peace, Dude" z roku 1989, obsahovalo jen 3 písně, a "Who's Laughing Now" z roku 1991.

Historie samotné skupiny KoRn začíná, po rozpadu LAPD. Všichni, až na Richarda se rozhodli, že s hudbou neskončí, proto se zreformovali, nyní už i s Brianem, ale chyběl jim zpěvák. Toho našli když Munky a Head vstoupili do baru, kde hrávala skupina Sexart. Když už byli na odchodu, Sexart nastartovala pořádný nářez. Oba se na sebe obrátili a řekli "Můj Bože !" vrátili se a poslechli si celé vystoupení. Sexart se několik měsíců na to rozpadl a Jonathan dostal nabídku. Nejdříve ji nechtěl přijmout, ale jeho psycholožka mu vysvětlila, že by to byla hloupost, takovou nabídku alespoň nevyzkoušet. Všichni se pak shodli, že jim to klape.

Později KoRn nahráli demo nahrávku nazvanou "Niedermeyer's Mind", která obsahovala 4 písně: "Blind", "Predictable", "Daddy" a "Alive". Píseň "Predictable" zůstala skoro nezměněná, na rozdíl od "Blind" a "Daddy", které byly zasaženy do značné míry. Demo verze písně "Blind" obsahovala mnohem více metalových riftů. Třebaže "Alive" na prvním albu nezůstala, některé části byly přeneseny do písní "Need To" a "Divine".

První bezejmenné album skupina vydala 7. 7. 1994. Další album "Life Is Peachy" 15. 10. 1996, "Follow The Leader" 18. 8. 1998, "Issues" 16. 11. 1999. Následující album se skupina chystá nahrát na konci roku 2000.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář